16.03 - Międzynarodowy Dzień Pandy
16.03 - Międzynarodowy Dzień Pandy

Międzynarodowy Dzień Pandy

Ten rozczulający i uroczy zwierzak widnieje w logo organizacji WWF. Jest niezwykle rzadki i niestety zagrożony wyginięciem. Na przestrzeni lat stał się popularną maskotką, a nawet bohaterem filmów animowanych. Bije również rekordy popularności jako bohater filmików, oglądanych w Internecie dla rozluźnienia i poprawy nastroju, a jego sława największa jest wśród studentów w okresie przygotowania do sesji, kiedy to każdy po stokroć bardziej niż wertować podręczniki woli… oglądać filmiki z PANDAMI. Tak! To właśnie o Pandzie mowa i właśnie dziś ten uroczy miś obchodzi swoje święto. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pandy zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych skarpetek w Pandy. Z nimi Dzień Pandy może być jeszcze bardziej rozkoszny.

Chociaż nieczęsto spotkać się można z tym określeniem, Panda Wielka nazywana jest również „Niedźwiedziem Bambusowym”! Zamieszkuje lasy bambusowe i odżywia się pędami bambusa. Na kolorowych skarpetkach znajdziesz ją zatem w jej naturalnym habitacie.

Kod genetyczny Pandy i człowieka jest w 68% identyczny. Dlatego z łatwością znajdziesz w sobie wiele cech wspólnych z tym niezwykłym niedźwiedziem.

 

Słodki jak Panda

Któż z nas nie chciałby być uroczy jak panda? Może nie koniecznie tak miękki i włochaty w dotyku, ale tak urzekający w swoim stylu bycia, z tak rozbrajającym spojrzeniem.

Skarpetki Sweet Panda z pewnością dodadzą Ci „pandziego” uroku! Rozbrajające misie znajdziesz na skarpetkach długich i stopkach oraz skarpetkach dla dzieci. Możesz również stworzysz słodki zestaw skarpetek w pandy dla całej rodziny!

Skarpety Sweet Panda - Many Mornings
Skarpety Sweet Panda Low - Many Mornings
Skarpety Sweet Panda Kids - Many Mornings

Wysportowany jak Panda

Panda może ważyć 150 kg, ale prawdopodobnie ma lepszą kondycję niż Ty! Pandy potrafią zręcznie wspinać się na drzewa i znakomicie pływać, kłusować oraz galopować. Ciężko dać temu wiarę, wiedząc, że nie potrafią ustać na dwóch nogach. Jeżeli, tak jak Panda, posiadasz ukryte talenty gimnastyczne, choć mogłoby się wydawać, że Twoja koordynacja ruchowa pozostawia wiele do życzenia, wybierz skarpetki Opa Panda Style. Gimnastyczne popisy Pandy, która zręcznie rozciąga swoje masywne ciało, z pewnością dodadzą Ci wiary we własne możliwości. To skarpetki dla prawdziwych sportowców o niezwykłym talencie, ukrytym w wielkim futrze lub też w (pozornie) niezgrabnym ciele.

Zabawne skarpetki w pandy - Opa Panda Style

 

Figlarny jak Panda

W trakcie dnia Pandy śpią. Szczyt ich aktywności przypada na wieczór i noc. Brzmi znajomo? Jeśli, tak jak Pandy, preferujesz nocny styl życia, skarpetki w Figlarne Pandy będą doskonałym wyborem na każde wieczorne wyjście.

Pandy buszujące w bambusowym lesie znajdziesz nie tylko na skarpetkach „Figlarne Pandy”, ale również Pandy w tarapatach. Może stawiasz sobie pytanie dlaczego te wzory są tak do siebie podobne? Czy rzeczywiście tak trudno odróżnić bawiące się Pandy od Pand walczących z niebezpieczeństwem? Cóż… Pandy uwielbiają turlać się ze stromych wzgórz. A zwyczaj ten wykształciły, uciekając przed drapieżnikami. Wesoło tocząca się z górki Panda może zatem równie dobrze oddawać się rozrywce, co walczyć o życie.

Kolorowe skarpetki - Figlarne pandy
Kolorowe skarpetki - Pandy w tarapatach

Tajemniczy jak Panda

Tak, z Pandami nigdy nic nie wiadomo. Czarne obwódki wokół oczu, które zdają się jedynie dodawać misiom uroku, w rzeczywistości sprawiają, że wyraz ich oczu jest trudny do rozpoznania. Pandy wydają się uosobieniem słodyczy, jednak natura tych stworzeń jest bardzo introwertyczna. Panda prowadzi skryty tryb życia. Wędruje samotnie, rzadko i na krótko łączy się w pary. Jeśli, tak jak Panda, jesteś nieprzenikniony i niedostępny, podkreślisz swoją złożoną naturę, nosząc kolorowe stopki w Pandy.

 

Głodny jak Panda

Skarpetki w Pandy to świetny wybór dla każdego malucha. Nierzadko masz pewnie wrażenie, że życie dziecka kręci się wokół… jedzenia! To zupełnie tak samo jak życie Pandy, która większość doby spędza na żerowaniu.

Żeby zapewnić sobie wystarczającą ilość energii do funkcjonowania, Panda Wielka musi zjeść około 14-40 kg bambusa dziennie. Na poszukiwanie i spożywanie pokarmu poświęca nawet 12 do 16 godzin każdego dnia! Jeżeli jesteś wiecznie głodny, a Twój apetyt wydaje się nieposkromiony, Panda bez wątpienia musi być Twoim „zwierzęciem totemicznym” lub też „zwierzęciem opiekuńczym”. Zaakceptuj to i daj wyraz łączącej Was więzi, nosząc skarpetki w Pandy.

Kolorowe stopki - Pandy
Skarpetki dziecięce - Pandy

Leniwy (?) jak Panda

Panda spędza całe dnie na gromadzeniu żywności, by mieć wystarczająco dużo energii. To oczywiste, że nie może jej później tak zwyczajnie roztrwonić. Dlatego też Pandy często niesłusznie posądzane są o lenistwo. Czy Pandy faktycznie są leniwe? Nie! One po prostu oszczędzają energię. Powoli wędrują po swoim rewirze w poszukiwaniu nowych pędów bambusa i nie narażają się na zbędne wydatki energetyczne. Jeśli w wykorzystywaniu swojej energii jesteś oszczędny, tak jak Panda, skarpetki Lazy Panda są właśnie dla Ciebie! Ten kolorowy wzór znajdziesz zarówno na długich skarpetkach, jak i na stopkach. A także na krótkich i długich skarpetkach dla dzieci. Stwórz zestaw „leniwych” Pand dla całej Rodziny.

Zabawne skarpetki w pandy - Lazy Panda
Zabawne stopki - Lazy Panda

Panda Wielka to nie tylko uroczy i niezwykły miś, ale również jedno z najrzadszych zwierząt na świecie. Mieszka tylko na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej i uważana jest za narodowy skarb Chin. Ty jednak możesz mieć ją już dziś – na kolorowych skarpetkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl